Jdi na obsah Jdi na menu
 

Bělecký Mlýn

 

Bělecký Mlýn 22 - 24. ledna 2010

 

Předposlední lednový víkend jsme přijali pozvání kamarádů party "spolu v sedle", na zimní setkání na běleckým Mlýně. Bělecký mlýn je malebné místo na severu Drahanské Vrchoviny, nedaleko Prostějova. Je zde vše, co má zapadlá vesnička na Hané mít. Skály, železniční trať, les, opuštěné silnice, rybník, stylová restaurace s krbem a vlastní pálenice :-) Ubytování bylo více než skvělé a atmosféra s dobrými přáteli, o to příjemnější. Hned po příjezdu na nás dýchlo kouzlo domácí Hanácké zabijačky, které přec jen mnohým panelákovým může být i nevšedním zážitkem. Domácí pěstitelská pálenice dodávala svým ozónem místu příjemný nádech. Višňová pálenka na bukovém dřevě, spolu s ovarovou vůní, tomu aby odolal opravdu jen zarytý dietář :-).

Večerní promítání z cest bylo prokládáno velmi zajimavým vyprávěním našich kamarádů a večer patřil několika kytarám. Sobotní ráno jsme opět omrkli a koštli něco z pěstitelské pálenice. Páleník Toník, jak se zdejší palmistr jmenoval, nás varoval abychom nevycházeli daleko do okolí, neb noční mrazy dosahovaly místy až dvaceti stupňů pod nulou. Skutečně některé auta měly problém se startováním. Generál navrhoval, abychom vzaly Toníkovy rady vážně a dobře se v pálenici "nasnídali", bo jeden nikdá neví...

Nedaleká obec Čechy Pod Kosířem, byla cílem hromadné vyjížďky auty. Navštívili jsme zde unikátní muzeum kočárů, kteréžto s výkladem prúvodkyně, stálo rozhodně za to. Hned vedle ještě na čumedu do muzea hasičského, leč přec jen zima byla už dost vlezlá a i když zářilo slunce, byl čas se pomalu přesunout kdesi do tepla, nejlépe k chutně prostřenému stolu, neb čas oběda pokročil. Odpolední procházka do nedaleké obory byla v slunečném, byť mrazivém sobotním dni, po dobrém obědě jistě vhodná. Nebylo možno odolat zdejší sauně, kde jsme s Tomem taktéž na chvíli zavítali. To aby nám vínečko lépe šmakovalo. Po večeři nás čekala serie promítání Skotska, Toskánska a Alpských průsmyků. Už aby bylo zase teplejc.

Bylo nám zde moc dobře. Personál se o nás staral a majitele hotelu jsou příjemní a milí lidé. Zázemí skýtá prostor k 45 místům k přespání, za rozumnou cenu. Motocykly se dají ustájit za vraty dvorku a výlety po okolí, také mají mnoho co nabídnout. Tak snad někdy zase na Běleckém Mlýně. Je to tam určitě moc fajn.

Velký dík Jirkovi JVK Kolářovi za tuhle akci a dobrou organizaci a Tomovi Renátě a Generálovi za milou společnost. Tak zdar zase někdy.

Jurek a Eva


http://www.spoluvsedle.wz.cz/

Http://www.beleckymlyn.cz/

Muzeum kočárů: http://www.historickekocary.cz/

Fotografie kamaráda Pepy: Pepavaran

Tomášovy fota: Tomášfoto 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář