Jdi na obsah Jdi na menu
 

Cestou-necestou, Jižní Moravou

Petrov-Buchlovice-Velehrad

 

Po příjemné akci Tajný Závod, vyrážíme s Evou na Varaderu ráno ze Strážnice, společně s Paulinem a Marketkou na VTX 1300, Tomášem a Renčou na Yamaha 1700 Silverado. Našim cílem, je pozevlovat a pokochat se trochu po Jižní Moravě. ObrazekNaší první zastávkou je Petrov, kde si jdeme prohlédnout historické vinné sklípky. V některých je otevřeno a tak nakukujeme dovnitř. Holky musej samozřejmě okoštovat trochu těch dobrot a dost si různé druhy vína pochvalují. No my řidiči nemůžeme.  :-(  Přichází nápad, udělat zde někdy klubovou akci ?!? No, to by mohl být zase dobrý festival..., ale asi až někdy na podzim, mimo sezónu.

 

Kdo máte zájem, kontakty jsou zde:

Josef Martinek tel: 518 335 437 , 776 687 705

Josef Svoboda tel: 518 335 443, 606 882 022

ubytování je možno zajistit přímo v blízkosti sklípků:

p. Ovisek: Motorest Plže-Na Moravské svatbě 723 006 448

 

Přesouváme se dál, o pár kilomterů zpět, prohlédnout si Baťův kanál. Zajíždíme k plavební komoře Petrov. Jak tak pozorujeme vpustě, dostáváme chuť, prohlédnout si Gabčíkovo. Asi si tam někdy brzy budeme muset zajet :-) Dostáváme výklad od obsluhy propustě, kterým je mladý chlapec. Šikula, vyzná se. Hodně nám vysvětlil a odborně zasvětil. Bude z něj snad jistě jednou inženýr.

 

Odjíždíme a naše další zastávka je v Buchlovicích, na cigárko Tramp. Setkáváme se zde s Alexem Tulákem a jeho neodmyslitelnou fajfkou. Cigáro je fajn, kuře prý stojí za prd. dostatečně občerstveni, nabíráme kurz směr Buchlovice okolo zámku, pak archeoskansen, Velehrad a jdeme omrknout i ten slavný Bunč. Je to motohospoda, ale těch je dnes všude spousta a tak pokračujeme dál, po enduro silnici s dvěma čopry v závěsu, jako by nic. Užíváme si kochačky.  Je tady moc hezky. Trasa vede dál na Kroměříž, Hulín, Bystřici pod Hostýnem a na chvilku se zastavujeme k Chosemu.  Jen na dvě minutky, tedy asi čtvrt hodiny. Chosé je ve své ulici váženým občanem. No po našem příjezdu váženým občanem již jen byl a už asi nebude...  Pokračujeme dál na Tesák, směr Valašské meziříčí s malou zastávkou u Pelikána na kafčo a pak už domů. Pohoda toulačka a dobrej vejlet.  A nezmokli jsme, což je hlavní.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA