Jdi na obsah Jdi na menu
 

Harley Party

 

Harley Party

Strážnice 21-22. srpna


Na tuhle bezva akci jsme dostali pozvání od kamarádů HOG klubu. Ač jsme se nemohli zůčastnit celé akce, neb se nám křížila s již dlohodobě plánovaným pozváním Tomáše a Renči, rádi jsme přijali a dojeli alespoň na jeden den.


Vracíme se s Evou z týdne ježdění po kraji vína v okolí Pavlova a dojíždíme do Strážnice okolo oběda. Nemůžeme si nechat ujít místní vaté písky, kde je potřeba vyzkoušet jak se jezdí v poušti. Varadero se v tomhle marasu ale ovládá skoro asi jako kdybyste zde vjeli s naloženou „Glajdou“.   Řidiči Tater jsou z nás na švestku a Eva taky pro tohle nemá moc pochopení a tak mažeme z tohodle lomu pryč.

     Máte li ve Strážnici čas a jste li příznivci folklóru, určitě nevynechejte návštěvu místního skansenu. Mnoho také nabízí lecjaké kulturní slavnosti které se v Strážnici a okolí konají. V této době,  je to tradiční „Zarážání hory“, což je slavnost která je spojena s dobovým rituálem, kdy se koncem srpna vždy takzvaně zavíral vinohrad, čemuž se dříve říkalo „zarazit horu“. Od té doby zde nikdo nesměl vstupovat, to aby víno dobře dozrálo.


     Ale dost folklóru i enduro keců. Na Harley Party se kamarádi sjížděli po celý den. Pozdravili jsme se s Jirkou Hulou, který zde byl s Šárkou již od čtvrtka. Na bráně se střídala Libuška s Ráďou a Mira Zubalík jezdil na služebním kole sem a tam a stále něco zařizoval. Měli to kluci s HOGu ale moc Obrazekhezky připraveno a nechyběla ani krásná trička, či odznáčky.


Dáváme si osvěžení v bazénu, které je po dlouhé jízdě více než příjemné. No a taky pivko s Tonnym a Paulinovci. Dojíždí Jana, René, Jurin s Helkou, Raďoš a další kamarádi. V příjemné atmosféře a za trochy plzeňského povídáme na lavičkách. Den se příjemně chýlí k svému závěru a kluci z HOGu již pro nás připravují večerní Grill Párty. Dojíždí Miluška s Generálem. Okoušíme kolínko na grillu a máme problém jej sníst. Hraje Obrazekdobrá kapela a uměj opravdu všechno. Mákli si, protože od půl osmé do čtyř do rána, je výkon.


Během večera nastává slavnostní chvíle a tou je pasování nových členů do HOGu. Máme z toho radost a přejeme jim mnoho dobrých chvil a hlavně bezpečných návratů z cest, v tomhle klubu. Naštěstí tihle přátelé náš SCRC neopouští, jen těch akcí už s námi asi nebudou tolik stíhat. Ale v motorkářství si přece všichni hledáme tu nejlepší cestu, která nám vyhovuje, Obrazektak jako svůj „Bajk“, je tím nejlepším „Bajkem“ na světě. Tak Best Ride, Vám noví členové HOG i Vám všem dalším SCRC-HOG motorkáři.


Jak praví klasik, v nejlepším se má přestat a tak opouštíme s Generálem v nejlepší zábavě Grill party a jdeme spát. Ráno nás čeká cesta na sever a další akce. Bylo fajn zde být. Díky Vám kamarádi z HOGu za skvělý večer, za příjemnou zábavu a za vše co jste pro nás připravili. Těšíme se zase někdy, někde.

Tak ať Vám Haryci bublaj.


Jurek


Pár fotek níže. Zbývající zde: http://fotoscrc.rajce.idnes.cz/2009_Harley_Party_Straznice/
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář