Jdi na obsah Jdi na menu
 

Motoroute 2010

V. Motoroute setkání cestovatelů

Vizovice - Revika

25.-28. září 2010

 

Obrazek

 

 Jak praví vždy Generál, „nemožu, mám robotu“, platilo uplynulý víkend dvojnásob, kdy odříkal všechny možné nabídky. Nemožu, mám robotu, pač jsem cestovatel, mám povinnosti a mosím na to setkání nás cestovatelů, na Motoroute do Vizovic. A taky že se vyrazilo a jako každý rok, je nás zde za klub SCRC vždy více a více, protože tuhle akci by si neměl nechat rozhodně žádný příznivec cestování a poznávání, ujít.

 Jako již poněkolikáté, bylo tohle setkání uskutečněno v malebném prostředí Valašských Vizovic, na rekreačním středisku Revika. Je potřeba připomenout, že tahle akce byla již setkáním pátým a kdo absolvoval ročníky předchozí, rád se sem opět vrací. Škoda jen, že tyhle tři krásné dny velice rychle uběhnou. Je zde bohatý program a člověk se ani chvíli nenudí. Kromě setkání s přáteli, je zde mnoho seminářů o cestách s promítáním exotických míst, presentací výrobků a doplňků na motocykly a rozhodně nesmíme opomenout krásné vyjížďky s programem. Ty letošní byly hned dvě a organizoval je Libor Filák, který je místním Valachem a všechny kotáry zde zná jak boty svoje. Během setkání bylo možno zakoupit leccos v E-shopu za rozumné ceny a hlavně, mohli jsme na vlastní oči spatřit a osahat si pravé jádro redakce. Tedy Michala a Františka (Ivetku jsme pochopitelně neosáhavali) a jak pravil Generál, co bychom se Františku spolu objímali, šak nesme teplí, raděj si spolu něco vypijme…   

 Na každém Motoroute setkání je vždy příjemná atmosféra a letos odhadem až přes stočtyřicet účastníků. Kuchyně byla opět naprosto skvělá a čepovaná Plznička, taky všem chutnala. Prostě jako každý rok, bylo to opět moc a moc fajn.  Díky Vám Michale, Iveto a Františku, že jste vše pro nás takto připravili a zařídili a věřte že již nyní, se těšíme už na to setkání příští. Vždyť tam přece nemožeme tež nebyt. Jsem jen zvědav, zda ono prorocky mnou v loni vyřčené  slovo pro nové účastníky: „odtud se pánové budete vracet co by cestovatelé a Baworisté“, bude platit i letos, tak jako tomu bylo roku loňského v Tomově případě, kdy šlo Silverado z domu a v garáži jej vystřídal tři roky starý, Bawoří Advík. Ona totiž tahle atmosféra Motoroute setkání i vyprávění cestopisů, dává nadšení, novou dimenzi a mění mnohdy celou filosofii ježdění. Takže díky za Vaši práci, Kluci a holko J

  

 A jaké že to letos bylo?

 Ačkoli se trápím celou páteční noční službu, neb Ostrava je rozbouřená jak Atlantik a lumpi dělají brajgl, nemohu se dočkat až těmi dvířky plechové šatní skřínky prásknu a opustím tohle slzavé údolí. Je se na co těšit, neb vyrážíme s Evou, jako vždy touhle dobou, na již tradiční páté setkání příznivců a čtenářů časopisu Motoroute. Letošní sraz je opět ve Vizovicích. Sice bych spal až bych brečel, ale jakmile Bawoří dáma zabrumlá v garáži svým laďákem, je únava pryč. Zdřímnu si na Revice, myslím si (kravina). Vychutnáváme nádherné počasí a cesta valašskými silničkami příjemně ubíhá. Před Revikou již parkuje několik motocyklů a my se hned ubytováváme. Dojíždí mnoho našich přátel a je jasné, že ze spaní nebude nic. Je potřeba všechno probrat, dozvědět se, pokecat, zjistit, omrknout, vyzvědět a taky pivko je dobrý a než se nadějeme, je tady večer. Samozřejmě nechybí Chozé alias Josef Adamec, Tomáš s Renátou a letošní pozvání přijali také Danek Goodspeed a Rendy-Zdeny, kteří by mohli ono letošní Bavorské prorocké prokletí o změny z čopristy na enduristu, naplnit J No a možná že i Danek, neb taky něco hovořil o GS a byť přechod z cruisera na cestovní enduro nemusí být hned, zdá se že všem přítomným, cestovatelská krev již vaří a to je jak se říká, to hlavní J (se Ti ta cruiseří a čopří pobočka Bobe brzy přemění na North Endurian Chapter).  

 Za Jižní Moravu SCRC zde dorazili tradičně Vláďa s Helenkou, kterým by jste hádali maximálně dvacet let. Generál se musel omluvit a dojel o den později, což je sice hrubý nedostatek, ale oslava padesátin Zdeny Drlíka, jej omlouvá.

 Páteční večer patří Igoru Brezovarovi, který promítl film ze své poslední cesty po Aljašce s názvem ALASKA – USHUAIA 2009. Kdo znáte Igora, netřeba jej představovat a kdo ne, nelze slovy vyjádřit jeho charisma. Igor je úžasný člověk a z ničeho si nedělá hlavu. Jeho přednášky o cestách vřele všem doporučuji, stejně jako DVD z cest (možno zakoupit v Eshopu na www.motoroute.cz). Igor vyprávěl svá dobrodružství z cest až do půl druhé večer. J

 

 Vítá nás nedělní ráno a krátce po snídani se nebe zatahuje a počínají padat první kapky. Připravujeme se na vyjížďku a krátce po desáté vyrážíme. Pomáháme Liborovi s uzavíráním křižovatek a i když je nás mnoho (snad sedmdesát motocyklů), cesta příjemně ubíhá a kolona je díky srovnané formaci bezpečná. Je holt vidět že příznivci Motoroute nejsou žádní troubové J. Dojíždíme do Trojanovic, kde je pro všechny připraven báječný oběd. Opět se potvrdila předvídavost a perfektní práce organizátorů. Nejen že bezpečné parkoviště bylo u restaurace pro dostatečný počet motorek, stejně jako restaurace v krásném prostředí Beskyd a s příjemným interiérem, obsluha oběd pro tolik lidí zvládla na jedničku rychle, bravurně a byla příjemná. Jídlo bylo samozřejmě vynikající a vidět tohle Zdena Pohlreich, puknul by závistí.

 Dalším bodem programu byla návštěva muzea Tatra Kopřivnice. Tatru máme ale prolezenou několikrát, neb ji zde máme za humny. Volíme proto malá skupinka vyjížďku přes Rožnov a vršky Valašské Bystřice do Vsetína. Je docela kosa, mlha a déšť. Cesty si užíváme a po dojezdu na Reviku, kde se vzala, tu se vzala Tomášova Spišská hruška, která velice rychle ve všech přítomných mizí. Prej, vypálit červa. Dojíždí Generál a stěžuje si, že je po tej Zdenkovej padesátce jakýsi marodný. Asi mu není vážně moc dobře, protože je klidný, tichý, sedí spořádaně a sleduje večerní přednášky.

 Večerní slovo má Radek Kriegler, který nám promítá cestu vozíčkáře Ondry na sidecaru po Peru a Bolívii. Vozíčkář Ondra je také přítomen a sdílí s námi dojmy ze své cesty. Více info o MC Outdors, Ondrovi a videi z expedice Titicaca naleznete zde: http://www.mcoutdoors.org/  Závěr večera patří ještě Tondovi Pospíšilovi a jeho přednášce o desetiměsíční cestě do Japonska, po vlastní ose. Najel celkem 70 000 Km, po většinou rozbitých cestách. Vypráví velmi poutavě a tak není divu, že se jej ještě dlouho všichni vyptávají. Spát jdeme opět okolo půl druhé.

 Nezmar Generál je opět formě. Ráno prší a déšť bubnuje na okna. Můžeme ještě spát. Ještě před rozedněním však můžeme slyšet přes zeď vyprávět Generála jeho příběhy. Pane světe, to nemůžeš být aspoň ráno potichu? Přes papindeklové stěny je vše slyšet, jak by seděl u nás na pokoji. Aby toho nebylo málo, začne třískat na stěnu a že prej ať už nespíme a chystáme se na vyjížďku. Ach jo.  

 Skvělá snídaně, dobrá káva a pohoda. Až na ten déšť. Plácli jsme včera jen tak do větru, že se pojedeme projet na slovensko a po okolí. Nikdo nechce být za měkotu a tak i když prší, v deset vyrážíme. Je zima. K tomu mlha. Jedeme lesem po opuštěných cestách na Slavičín, přes Bilé Karpaty, do Strání. Zastavujeme na bezpečnostní přestávku dát holkám lék, v podobě bylinného likéru Honzy Bechera. Holky na to radostně kvitují a že prej „ano, ano a po chvíli zase zastavíme na další bezpečnostní přestávku“ Rty mají modré a Honzův pramen v nich mizí, jako by jste jej do studny leli. Pokračujeme na Slovensko přes Nové Město Nad Váhom, kde zastavujeme a ukazujeme přátelům americká vojenská auta. Generál si obhlíží Jeep Willys a konstatuje, že v tom jezdil ten cyp Radar. Renča sedá za volant a že prej dál jedou v tomhle. Je zima a prší. Nabíráme kurz na dálnici a přes Broumov Bylnice a valašské Klobouky zpět do Vizovic. Doplňujeme zásoby a po zaparkování na Revice děláme bezpečnostní přestávku tentokráte my.  Do každé nohy jednu. Pak teplá sprcha a postel. Dáváme akademickou čtvrthodinku a nějak zdřímneme. Déšť klepe na okenní rámy… Než se ozve na chodbě „Jurééék Náááástup“ a nám je jasné že Generál spát tedy nešel. Prej měl na recepci povinnosti s lidmi z redakce a řešili otázky propagace. To Ti tak žerem… J Je fakt že tam ale s něma pořád něco řešil.

 Dojíždí Paulino s Marketou a dcerkou Ráchel na dvou motorkách. Ubytovávají se a seznamují se s významem obsahu slova „Motoroute“. Z nich ale asi Baworští enduráci nebudou. Leda že by Harley šel do jiného stylu… ale asi ani to ne, protože Paulíno má rád svoji VTX a už s ni Ofík taky zkoušel, což mohu potvrdit z loňských Bieszczad. 

 Bohouš Prudík vypráví o cestě po Kaliningradu a Estonsku. Po té přednáška Jardy Kadlece o cestě kolem světa. Poubes si pro nás letos připravil video a vyprávění o cestování po střední Asii. Kdo Martina znáte, víte že jeho cesty provází vždy mnoho protivenství a ne právě jednoduché těžkosti, které k cestování bohužel patří. Po zkušenostech s loňskými fazolemi, krutou daň vybral letos Saďoch, který po pádu v prašném výmolu, skončil s nohou v sádře. Poruchy elektriky, či prasklé náhony na Defendru, jsou proti ujmám zdravotním na takovýchto cestách, nic. Naštěstí díky zkušenostem nejen Martina, ale celého týmu, vždy nacházejí nějaké řešení. Byť to řešení je mnohdy netradiční a ne právě pohodlné, pokračují vždy odvážně dál, protože jak se říká, kdo se bojí, s..e v síni. Ono na Motoroute je to vyprávění pak vždy už brnkačka. Na těch cestách si ale dovedeme představit, že to jsou velmi extrémní a nervní zážitky. Takže Vám Poubesi a kluci držíme palce ať se vždy v pořádku vrátíte.

 Poubesovo vyprávění, bylo tradičně poslední tečkou za tímto pátým setkáním příznivců našeho oblíbeného časopisu. Na cáchání v bazénku opět nedošlo a počasí letos bohužel nepřálo. To ale nikoho nevyvedlo z míry, vždyť na Valašsku je vždycky dobře a setkání s dobrými lidmi okolo Motoroute, jak by smet. Tak za rok zase opět na tomhle setkání. Stojí rozhodně za to.  Určitě přijeďte.

Tož zdar na podzimních cestách.

 

Více informací o časopise a dění naleznete na: www.motoroute.cz

 

Pár foteček z letošní akce: http://fotoscrc.rajce.idnes.cz/2010_Motoroute/

 

Reportáž z roku 2008:

http://www.bmw-gs.estranky.cz/fotoalbum/2007-08/motoroute-2008

Galerie z roku 2008: http://jurek.rajce.idnes.cz/2008_Motoroute_serkani_Vizovice_9-12.10/

 

Reportáž z roku 2009:

/fotoalbum/reportaze-z-akci/motouroute

Fotogalerie z roku 2009: http://fotoscrc.rajce.idnes.cz/2009_setkani_Motoroute_-_Jurek/

   

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA