Jdi na obsah Jdi na menu
 

Motosalon 2011

Motosalón 2011

 

Praha Letňany


Obrazek


 

Na jarní výstavu motocyklů, se asi každý motorkář těší a jistě již nemůže dočkat jara. Účast na této společenské akci patří k tradicím skalních motorkářů a cestovatelů nemluvě. Byť v poslední době se dějí s vystavovateli různé věci, stejně jako čas ekonomické krize šíření motorismu rovněž mnoho neprospívá, přec je jen prima, že se výstava motorek každý rok koná. To že běží  ve stejný čas dokonce výstavy dvě souběžně, asi netřeba více rozvádět, neb není mnoho způsobů, jak slušně toto komentovat.

 

Jízda pátečním ranním Hutníkem, patří k pravidlům naší pobočky. Sešlo se nás celkem čtrnáct. Cesta probíhala klidně, ačkoli dá li se cestování s Generálem vůbec cestováním poklidným nazvat? Jeho vyprávění na celý vagón o tom, jak je třeba důležité podržet a podpořit Kaddáfího, či jak bylo v armádě Varšavské smlouvy dobře, zaujala přítomné cestující s opravdovým zájmem. Po té Petr přešel na jiné téma a líčil, jak že se cestuje ranním vlakem Vietnamem a Indií, a že stádo pasoucích se slonů v ranní mlze sice vypadá zajímavě, ale že tam zase nemají v jídelňáku tak dobře vychlazený Budvarek, takže cestovat přes Českou Třebovou je lepší, zvláště, když je kolem tratí tolik starých, vyřazených lokomotiv… Ach jo…

 

Průvodčí, pani Květa si nás zamilovala a my ji vždy když šla kolem něco nabídli a že prej až pojedeme za rok, jistě si vezme zase službu. V Praze na peróně nemohla chybět společná fotografie, to na oslavu, že jsme nebyli vyřazeni z přepravy již dříve a šťastně do Práglu dorazili. Dvojice přítomných policistů Pata a Mata (každej tak stotřicet kilo a brejle) nám poskytla službičku a zvěčnila nás, byť se prej na nádraží stále fotografovat nesmí. Štastné setkání s Vincem, kterého jsme od léta neviděli bylo radostné a Vince měl pro nás překvapení. Z Šumavy dojela též Miluška. Doprovod nám dělala též Chozého sestra Jarka, která se zase vracela z Amsterodamu, kde již několik let žije a tak po menší svačince Pájiných řízků (vypadali jsme asi tak trochu jako Jedličkův ústav na výletě), proběhl zdárně přesun do Letňan.

 

Exposice byly pouze ve dvou halách, nicméně i tak bylo se na co dívat a každý si přišel na své. Pochopitelně vše kolem cestování, BMW, KTM, Touratech a dalších doplňků, byl základ (ha,ha,ha…). Ale teď vážně, vyzkoušeli jsme a osahali si i nějaké ty Haryky a mnoho dalších strojů. Nejhezčím byl pro nás však stánek Motoroute, protože SCRC zde má určité zázemí a přízeň. Tedy něco jako nepsanou družbu a pak taky, všichni v redakčním týmu jsou prostě skvělí. Dostali jsme zde kávu, vínko a byť měli v Motoroute všichni plné ruce práce, měli jsme čas si i ve chvilce trošku popovídat. Poubes představil svou novou motorku (bílá krásná KTM). Holky Martina taky řádně vyzpovídaly a Martin leccos prozradil i o svých dalších plánovaných cestách. Držíme palce. Jak by také ne, vždyť těžkosti  se „Saďochovou“ zlomenou nohou v Kirgyzstánu, asi nikdo jen tak nezapomene a víme jak jsme s nimi cítili, když nám kluci psali SMS z cest, prostřednictvím webu. Kdo necestoval, jen stěží si představí, co se může na cestě přihodit. O téhle Poubesově cestě, se ale více dozvíte na DVD, které je možno zakoupit v E-shopu Motoroute www.motoroute.cz Rozhodně doporučujeme, neboť je, stejně jako všechen další Poubesova video-materiál, na kvalitní úrovni a za rozumnou cenu. Igor Brezovar trávil celý den na svém cestovatelském bavoráku, kterého nazývá Johny a zodpovídal v jednom kuse dotazy a snad všechny zážitky z cest. Když jej viděl Generál, rozhodnul, že zde bude příští rok sedět na svém Wilíkovi taky, a podobně jako Igor sdílet své zážitky z cest.

 

Čas rychle běžel. Stihli jsme i společné SCRC skupinové Foto a u kelímku pivka dali i malý Briefing se Šmudlama a Bobíkem. No bylo prostě fajn. Východočeši nás lanařili na Troníček, kde měli společenské setkání chapteru u Mrožíka, leč člověk nemůže být všude. Takže po krásné výstavě, s plným srdcem zážitků, to Hutník IC opět na Ostravu jistil. Tož dobré véjlet. Díky všem za pohodu a druhého dubna už na motorkách, ahoj.

Jurek 

Videjko z Motosalonu 2011


Výběr Renčiných fotografií

 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář