Jdi na obsah Jdi na menu
 

Motouroute

 

Motoroute 2009

1.- 4. října Vizovice hotel Revika

Obrazek

Na letošní setkání přiznivců a čtenářů časopisu Motoroute dojelo více zástupců SCRC, než roku loňského. Za North Moravian chapter zde byli opět Jurek s Evou, Tomáš s Renčou a Generál. Nechyběl kamarád Chosé a z jihu dojeli jako vždy Vláďa s Helenkou. Byť byla účast co do počtu skromější než roku loňského, program byl o to více pestřejší a cestovatelské semináře zajímavější. Byl zde též náš známý kamarád a motorkář Jirka „JVK“ Kolář, na svém RT 1150. Jurek si dal závazek že Severní Morava bude odsud odjíždět co by enduráci, na Geesech a jak že se mu to podařilo, uvidíte brzy sami :-).


Čtvrteční večer patřil přednášce o Normandii kterou presentoval Jirka Bašný. Jedním slovem paráda. Jirka zajímvě nejen píše, ale též dobře vypráví a je vůbec skvělý společník. Většina kamarádů zde také dojela z dalekých měst a tak bylo o čem diskutovat do dlouhých nočních hodin.

Páteční vyjížďka kterou vedl „JiB“ nás zavedla do Slopného, do historického válcového mlýna, majitele Ing. Zdenka Machů. Mlýn je starý 95 let a mohli jsme se o něm mnoho dozvědět. Taktéž jsme si v něm mohli pochutnat i na báječně propečených koláčcích a na tom snad nejjemnějším štrůdlu, jaký jsme kdy mohli jíst. Mlynář, kterému zde neřekne nikdo jinak než pane Otče nám povyprávěl mnoho příběhů a my vzpomenuli i na slavný Menclův film „ Na samotě u lesa“, kterak víkendový chalupář Radim (Smoljak), sdílel historku o vodníkovi, který pomohl mlynářovi v boji proti vrchnosti. Ovšem je to jenom pověst...


„No řeknu Ti Radime, až takle někdy bude klid víš, že bych si to s chutí poslech znova...“

„Vidíš Marto, taky to chtějí slyšet znovu. To se každýmu líbí...“


O několik kilometrů dál jsme navštívili městské muzeum ve Slavičíně kde nám velmi nadšený a zapálený průvodce povyprávěl historii letecké bitvy nad Karpaty. Dozvěděli jsme se mnoho dalších okolností okolo válečné historie, ale to se zde musíte zastavit raději spíše osobně. Protože instruktáž i osobní zkušenost stojí opravdu za to.

Presentace výrobků SW-Motech patřila odpolednímu poobědnímu programu. Přednáška Radka Krieglera a Jany Fesslové, která co by invalida objela v sajdě Himaláje nám vzala dech. Stranou velkého zájmu nezůstalo a velkého ohlasu získalo též cestování Ivana leláka na Gorillách, zvláště když jsme s Tomem a Generálem jednu z Gorill vyzvedli na stůl. Je až neskutečné, že se dá na těchto motocyklech cestovat a to ne právě krátké vzdálenosti, ale i tisícovku kilometrů denně. Jen Generál si posteskl že by chtěl na stůl postavit taky Willíka, což jsme mu vymluvili. Jarda Šuvarský povyprávěl o cestování Mongolskem. To je ale vážně pro odvážné a zdatné cestovatele. Přednáška o efektu funkčního prádla s nanočásticemi zas dostala Generála. Ihned si jeden komplet zakoupil.

Dojel se za námi podívat i Jožo Ráž na svém Bávku, ale protože je Jožo mnohem zkušenější cestovatel, pobyl zde jen chvíli a dorazil až sobotní večer na přednášku Petra Benkeho. Za to nás přijeli kouknout Petr s Mirkou na Tatrováckém osmiválcovém Trike. Ti to měli „nejdál“. Z náměstí ve Vizovicích asi 4 km.

Jelikož máme družbu s místním personálem, máme u nich první - poslední a každé ráno nás vítá bohatý švédský stůl. Ono je v těch Vizovicích vždy dobře...

Sobotní projížďka jejiž součástí byl společný oběd, vedla nádhernou Vsetinskou krajinou. Malá zastávka v Patriot Campu, kde je Jazzový bar a pokračujeme na prohlídku jednadvacáté Baťovy budovy ve Zlíně. Pozorujeme ten svět chvíli shora.

Mezitím se již koná představení hlinikových kufrů Big Husky, po kterém přejde Poubes svým vyprávěním o cestách po Aljašce a Kanadě. Hned si od Martina kupujeme jedno DVD, protože jej prostě musíme mít ( to DVD). Jeho přednáška je strhující a Martin sklidil největší potlesk. Jednak pro nádherné filmové záběry, kdy jen pár metrů od cesty fotil a točil volně se procházející medvědy, a jednak pro všehny ty těžkosti a trable které jej potkaly. Jednou to bylo natankování nafty do KTM, na kterou ale nakonec jel, což mělo za následek přejmenování KTM na KTM-TDI, a jednak svědectví o tom jak málem přišel o oči, když mu vybouchla, ne vlastní vinou plechovka horkých fazolí do obličeje. Opravdu mnoha lidem běhal mráz, jak to tvrďák Poubes zvládl. Hlavně máme radost, že to dobře dopadlo. Navázal Petr Vysušil o cestě do Nepálu, Sikkimu a Indie a závěr patřil Petru Benkemu o cestování po střední Asii.

Nedá se bilancovat ani hodnotit která že to přednáška byla tou přednáškou nej a která že nás více zaujala. Vše mělo svůj význam a vše bylo pro nás přínosem.


Konstatovat lze pouze jen, že to měli pořadatele opět krásně a opravdu až do posledního puntíku perfektně organizátorsky zmáknuté. Byl příjemný čas s cestovateli a motorkáři. Vždyť ono nenadarmo se říká, že není důležité cestovat až tak na čem, jako spíše s kým. No a s těmihle kamarády, lze jet opravdu a skutečně kamkoli. Díky přátele za dobrý čas s Vámi, díky Vám pořadatelé za tuhle skvělou akci, díky personálu za jeho obětavost a veškerou péči o nás i naše žaludky.


Byl to bezva a dobře strávený čas a už se těšíme na setkání příští, jubilejní, páté.

Ještě jednou díky.

Jurek-SCRC


Foto: Tomáš Dudek

další foto zde: http://fotoscrc.rajce.idnes.cz/2009_Motoroute_setkani_-Tom/

a zde: http://fotoscrc.rajce.idnes.cz/2009_setkani_Motoroute_-_Jurek/

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

video

(Michal, 23. 10. 2009 0:23)

Ahoj, nevite nahodou kdo tocil odjezdove video? nemohlo by se dat na youtube?stejne jako loni...diky

Další foto

(Standa, 15. 10. 2009 13:31)

http://www.jezdime.eu/?vizovice

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA