Jdi na obsah Jdi na menu
 

Ples HOG 2013

 

Máme za sebou sedmý ples HOG. No, byl by to ve skutečnosti ples vlastně třináctý, protože těch prvních šest bylo od roku 2002, konáno pod klubem SCRC. Promiňte trošku nostalgie, nemohu potlačit slzu dojetí, nad tím, že tomu tak je. A mám z toho radost. Radost ze všech těch lidí, kteří se pohybují okolo mne na motocyklech, žijí své motorkářské životy a je jedno na čem jezděj. Já jich totiž mnoho pamatuji právě na motocyklech, ne právě amerických a důležité je, že se nezměnili. Teda alespoň ta zdravá většina, s kterýma jste schopni v koloně jet bok po boku i sedět u baru a vychutnávat ty chvíle, kdy nikdo neprudí.  

No, více jsem o tom psal v loňské reportáži na webu Motortoute, ale pro Ty, kdo zde nebyli, malé ohlédnutí. To v roce 2002, napadlo Acháta, že by nebylo špatný juknout na ty naše holky motorkářský, jak vypadaj kromě těch kožených hader a jal se uspořádat pod hlavičkou SCRC ples. Těch plesů bylo celkem šest, do doby, než byl založen HOG-Ostrava Chapter. V roce 2007 se konal poslední ples SCRC a ten běžel současně s prvním plesem HOG, konaným v hotelu Imperiál. Jelikož jsme poslední dva plesy konali již s Rosťou Pasákem ve vlastní režii, bylo nám jasné, že tady cesta dál nepovede a proto jsme kultovní řadu SCRC plesů ukončili. Tu nahradila možnost setkání motorkářů Ostravy na plesech právě pod vlajkou HOGu. Časem se z HOGu trhlo HDCO a počalo konat plesy vlastní a v současné době opět uvažujeme o obnově plesů SCRC, avšak tahle myšlenka je vlastně v plenkách a kdoví, zda ji zrealizujeme, protože proč všechno dublovat?

A jaký že byl ten letošní, již v pořadí sedmý ples HOG? No, nejsem přicmrdávač Hádeček, byť je mám rád, ale musím říct, že tak jako léta předchozí, ples nezklamal. Ono, vždy se někdo najde kdo mele hovna, ale přefiltrujete li si vše, jak se má, zůstane vám krásné ryzí zlato a drahokamy a tím jsou vztahy. Vztahy lidí, co Vám stojej za slovo, za pozdravení, za objetí a za to, abyste se pro ně obětovali, protože to samé, by udělali oni pro Vás.  Hláška sólisty kapely No Name o tom, že lepší je mít segru v bordelu, než bráchu na japonský motorce, byla trapná a spíše dětských pískovišť hodna, no, nicméně zazněla hloupě právě z pódia. No potřeba se nad to nadnést, vždyť víme, ža tahle slova by nikdy nezazněla z úst lidí, kteří HOG vědou a díky kterým tenhle ples byl i uskutečněn, takže jde vlastně o nic… Vím, nasere to...(proto jezdím na BMW J)) 

Jak ples probíhal? Za sebe mohu říci, že v báječné atmosféře a mám z něj velkou radost. Ještě dnes doznívají zážitky a srdce se zachvívá dojmy, ze setkání s lidmi, s kterými jsem mohl pobýt v dobrém duchu. Báječná skupina, kterou bylo zastoupeno SCRC, několik lidí z HDCO, jeden Anděl a spoustu bratříků z HOGu, to není sestava, se kterou lze strávit nudný večer. Naprosto originální byl opět Izzy s Dogou, stejně jako No Name a další. Skvělá zábava a báječný raut, z něhož byly nejlepší ty smažené zeleninové rolky, dábelské závitky, kuřecí rolky, kýta a ujížděli jsme všichni na těch bezva čokoládových kuličkách, co chutnali jako nebe. No a Jack Daniels… byla fakt blbost řídit… J

Ples se prostě opět líbil, nezklamal a těšíme se na příští.

Díky Martine a kluci

Jurek

 

 
 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA