Jdi na obsah Jdi na menu
 

Santa Claus 2010

 

Klokočůvek u Vítkova Maria Skála

27-28.11.2010


 

Obrazek


 

   Rok se opět sešel s rokem a letošní dvanácté Santa Claus Party je za námi. Čas běží jako voda. Chtě, nechtě, každým rokem po absolvování tohoto setkání, napadá určité bilancování, jaké že tohle zimní setkání SCRC vlastně bylo a co se v klubu změnilo, od dob počátků prvních setkání? V podstatě, pomineme li, že mnohým z nás ubylo vlasů a přibilo kil, osobně pro každého z nás, se toho událo jistě dost. Někteří prodali motorky a počali se věnovat jiným zálibám. Jiní vyměnili okruh přátel za jiné a již s námi nejezdí. Ne nadarmo se říká, že některé přátele máme jen na jednu sezónu, některé na celý život.  A je to v pořádku, takto to prostě chodí.

 

 Ohlédneme li se zpět, přec jen je důvod k radosti, neboť v našem klubu,  se vždy a za každé doby, najdou skvělí lidé, kteří dokáží udělat pohodu a dokáží se obětovat pro své kamarády. Nejinak je tomu i dnes. A za to Vám všem v našem SCRC díky.

 

 A jaký že ten letošní Santa Claus party byl?  Jedním slovem, krásný jako vždy a stejně tak i nově originální, jako všechny ročníky předcházející. Po loňském signálu „Voda Voděnka“, kdy byli všichni přítomni v námořnických a vodnických krojích, vymyslel si na nás Jurin motiv „Legendy se vrací“. Naprostá spontánnost všech členů byla opět znát, neboť v důmyslnosti, nápaditosti a snaze pobavit druhé, vynikali mnozí neočekávaným způsobem. A tak jsme zde mohli spatřit pestrou škálu skutečných „Vracejících se legend“. K těm nejoriginálnějším patřila Yoko Ono, Elvis Presley či Merlin Monroe. Nelze taktéž nezmínit Myckey Mouse, který se obzvláště rozjel na tanečním parketu a bavil svými kreacemi mnohé.

 

  K absolutně nejlepším maskám které právem sklidily vítězství, však patřili Rumcajs s Mankou v podání Ježka a jeho přítelkyně. Skončili na třetím místě. Druhé místo získal legendární tulák Charlie Chaplin, kterého ztvárnil Paulino a absolutně bezkonkurenční byla maska, „Adams Famylly“, manželů Pekárkových a Zubalíkových, ze Strážnice.  

 

 Jak Paulíno, tak Adamsovi doplnili své převleky úžasnými gestikulacemi. Libuška, která byla malou Wednesday  (má stejně černé vlasy a bledou pleť jako její matka. Je jí dvanáct let a jejím druhým křestním jménem je Friday. Má extrémně vyvinutý smysl pro černý humor. Její nejoblíbenější panenka se jmenuje Marie Antoinetta, které pomocí maličké gilotiny pravidelně seká hlavu.) se za celý večer mračila, že byla Wednesday na chlup podobná.  

 Gomez Addams (Radek Pekárek), po celý večer zase nevyndal z úst doutník. (Goméz je šarmantní milovník, který se dokáže nadchnout prakticky pro všechno. Jeho oblečení je vždy naprosto dokonalé - nikdy ho neuvidíte v ničem jiném než v krásném obleku. Baví se tím, že připravuje důmyslné scénáře, jejichž hlavním a jediným cílem je příprava srážek modelů vlaků.)

 Morticia (Alenka Zubalíková), překrásná aristokratka, jejíž pleť má mrtvolně bledou barvu (nosí výhradně dlouhé černé šaty, pěstuje masožravé rostliny a hada škrtiče. Ve volném čase se stará o svou zahradu plnou jedovatých rostlin. Když natrhá kytici růží, ustříhá nejprve všechny kvítky a dá do vázy pouze stonky.), trávila večer v doprovodu svého muže Mirka, který představoval Strýčka Festera (dokáže vyrábět elektřinu a umí rozsvítit žárovku tak, že si ji prostě a jednoduše strčí do úst), který měl obdobně jako Morticia mrtvolně bledou pleť.

 Nechyběla ani Věc, což není jen tak obyčejná ruka. Věc je totiž Gomezovou společnicí a zároveň nejlepší přítelkyní. Komunikuje prostřednictvím důmyslných gest. Ráda pomáhá při úklidu domu a přetlačuje se s Gomezem…

 

 Tulák Charlie, měl celý večer zasněný pohled a byl smutný, tak jak se na velkého komika, Sira Charlese Spencera Chaplina, který dokázal rozesmát miliony diváků, slušelo. Starý pan Charles by měl z Paulina jistě radost, neboť ten, nejen mimikou, ale i gesty a pohyby dokonale doplnil Charlieho úbor.

 Děláme li výčet letošní Santa Claus Party, musíme též připomenout kluky, kteří se koncem devadesátých let trefili do díry showbyznysu. Byť jejich hudba byla k pob…tí, přesto vyprodávali stadióny a prodali statisíce desek. Spousta lidí je milovala a spousta je i nenáviděla…  

 Asi tušíte správně, skupina čtyř „šampónků“  LUNETIC.  Ty, coby legendu zlatých devadesátých připomenuli Jurin, Buldi, Ráďa a Generál, když vtrhli na jeviště „areny večera“ v teenegerovských oblečcích a zapěli pro nás jednu z někdejších Lunetických „pecek“.  I když  zvukaři neodvedli plně dokonalou práci, herecký kumšt našich čtyř kamarádů vše nakonec zachránil, k maximálnímu aplausu všech diváků. Byli jste skvělí. Díky.

 

 Co sdělit závěrem? Kromě poděkování Jurinovi za letošní Santa Claus setkání, zbývá jen říci, že ten rok opět utekl jako voda. Začali jsme Mejdlem v Rebelu, výstavou v Brně, setkáním čtyř chapterů na Bouzově, celonároďákem na Vysočině a Tajným Závodem ve Strážnici. Nechyběl Škrpál, Poker Run a závěrem Mototýtý.  Santa Claus Party je vždy takové naše závěrečné, zlaté zakončení sezóny. A tak k úvodnímu bilancování dlužno dodat, že tato zimní setkání jsou pro nás radostí. Radostí také z toho, že jsme se zde po konci sezóny sešli všichni živi a ve zdraví. A byť každý máme svých starostí, přejeme si, ať to tak zůstane a my se můžeme na všech těch příštích Santa Claus party setkávat ještě po mnoho dalších let.  Protože to co je v životě důležité, když tedy máme návrat těch legend, by mohlo lépe vystihnout, právě několik Chaplinových citátů 

 

Příliš mnoho myslíme a příliš málo cítíme. Víc než stroje potřebujeme lidskost. Víc než chytrost potřebujeme laskavost a mírnost. Bez toho zvlčíme a ztratíme všecko.

Mysli na to, že ti při posledním soudu všechny tvé filmy promítnou.

Lidský život je divadelní představení, které se hraje bez předchozích zkoušek. Zpívej, směj se, tancuj, měj rád... a žij intenzivně každý okamžik svého života... dříve, než spadne opona a hra skončí bez potlesku…

  

Výběr Krokodýlových a Goodspeedových fotografií naleznete

http://fotoscrc.rajce.idnes.cz/

 

Krátké, desetiminutové výdejko youtubácké si mužete přehrát: 

http://www.youtube.com/watch?v=eotXxrWlYJI

 

Celý záznam (cca 28 minut) ke stažení:  

http://www.uloz.to/6765342/santa-claus-party-2010-mpg

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super

(Michal H., 2. 12. 2010 10:51)

Vypadá to jako fajn párty :-)))

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA