Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tajný Závod 2010

 

Občas se doslýcháme o Diamond Race, zábavě milionářů pořádající tajný závod napříč Evropou, kdy boháči jedou se svými super drahými a silnými auty označenými čísly, bez ohledu na dodržování pravidel silničního provozu. Málokdo však ví, že tahle zábava milionářů není nic nového a byla již v minulosti inspirací pro tvůrce filmu The Cannonball ObrazekRun a The Cannonball Rallye z roku 1976 a 1981. V těchto letech i nám dopřál totalitní cenzor zveřejnění americké komedie, která byla pro nás někdejší „sokolíky“ obrovská událost. Někteří chodili opakovaně do kina obdivovat krásná auta a poslouchat burácení silných motorů, jiní zase oceňovali americkou demokracii, že policajti mohou být vykresleni jako naprostí blbci. Ostatně, jak mnoho jsme se tomuto trendu přiblížili v dnešní současnosti, alespoň co policie týče. Tajný závod, byl svět natolik vzdálený embéčkům, moskalům a varťasům našich otců, že se nám ho v rodinných plechovkách ani nechtělo napodobovat. Milovali jsme sice hlášku, kterou pronese hlavní hrdina, když ulomí ve ferrari zpětné zrcátko: „První zásada italské jízdy - co je za námi, mě nezajímá!“ Bylo nám ale jasné, že v tátově trabantu tahle hláška není to pravé ořechové, čím šlo oslnit osoby opačného pohlaví. Koneckonců, s kluky v oranžových žigulících, tehdy taky legrace nic moc. Od shlédnutí filmu uběhlo třicet let a my s věkem, i počtem mrtvých kamarádů víme, že nápad závodit v běžném provozu je kravina.


Tajný Závod, který pořádáme, je na hony vzdálen původním myšlenkám někdejších tvůrců filmu i cílům aktérů Diamond Race. Z těchto důvodů obav před zaměnitelnosti a vystavení se tak kritiky nejen v mediích, užíváme mnohdy raději názvu Tajný Výlet. Ať tedy ale již název Tajný Závod, či Tajný Výlet, přibližme více, že tahle akce je etapová soutěž při které nejde o čas a nerozhoduje jízdní zkušenost, zralost a jezdecký um jezdce. Co však je důležité, je bystrost, pozornost, chápavost a další obdobné vlastnosti, neboť trasa etap je plná úkolů které musí jezdec plnit a především pak je náročná na orientaci s dojezdem do cíle který je jak název soutěže vypovídá, tajný. Tato legendární motoristická soutěž, ve které se soutěžící dostávají pomocí šifer a nápověd z jednoho tajného místa na druhé, kdy vyluštěním šifry jedné, zjistí vždy další následující místo a nakonec i cíl závodu, je plná dobrodružství, legrace a pohody s kamarády, kteří s Vámi jedou v družstvu. Je to skvělý způsob jak se s přáteli blíže poznat a jak utužit skupinu, či navázat nové vztahy. Motocykl je v tomoto případě nezbytnou součástí celé soutěže, ale slouží pouze jako dopravní prostředek. ObrazekSoutěž je doplněna atraktivními disciplínami se spoustou překvapení.
Začíná v sobotu ráno a trasa vede neznámo kde a končí tentýž den a taktéž na neznámém místě.
Závod má vždy svého vítěze, ale nikdy poražené. Každá posádka a skupina má šanci se dostat nejen do cíle ale i na všechna stanoviště. V cíli na všechny soutěžící čeká večeře, bujaré veselí a pro některé i spánek.

A tak jsme se rozhodli po roce opět navázat na tradici našeho klubu a tuto zábavnou soutěž pro členy opět uspořádat. Loňského roku někteří žehrali že trasa i úkoly byly přliš snadné. Letošním rokem jsme laťku mírně přizvedli a připravili trasu tak, aby si každý přišel na své. Vede nádhernými místy s překrásným povrchem, střídajícím občas i povrch horší, leč s o to s krásnějšími scenériemi a pohledy do okolí. Cestou Vás bude čekat mnoho zajimavých úkolů a lecjakých překvapení. Nebudou chybět zajímavé zážitky a spoustu legrace. V cíli bude našince čekat pochopitelně pár soutěží a dobrá zábava. Ostatně, nechte se překvapit a přesvědčte se sami.

Obrazek


Tajného závodu se může zůčastnit každý člen SCRC, či přítel člena, který v termínu do 15 května zaplatil startovné. Více info zde: http://www.2010scrc166.wz.cz/kalendar/tajny.htm



tak se na Vás již a moc a moc těšíme.

Tři Jirkové a Raďoš.



 
 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA