Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zahradkáři Kersku, aneb myslivci pro SCRC

 

Zahradkáři Kersku,

aneb

myslivci pro SCRC

Hať – 22. srpna 2009

ObrazekAsi není nikdo kdo by neznal slavný Menclův film „Slavnosti sněženek“, který pojednává o nezapomenutelném sporu dvou mysliveckých spolků, nad střeleným kancem. Ač ve filmu běží o nostalgickou fresku příběhů lidí žijících v Polabí, uprostřed chatové osady Kersku, a jak by řekl kritik, ve filmu se snoubí poetično s realistickým popisem stylizované nadsázky s humornou drobnokresbou událostí veselých s událostmi smutnými, pro nás kamarády z SCRC byla tahle akce pozváním Tomáše a Renáty a nemá s humorným významem uvedeného filmu nic společného.

      Jednalo se v našem případě o zvěřové hody,  které myslivci v Hati připravili pro své kamarády a známé. A protože Tomáš je vášnivým členem mysliveckého sdružení, rozhodl se s několika dalšími, že uskuteční první ročník téhle akce. Název „Zahrádkáři Kersku“, jsme dali s Generálem jen jako pracovní název a jen pro SCRC, to aby to mělo taky trochu toho kouzla, leč Generál se tuze bránil, že on že zahradkářem vlastně je, vždyť Lucka se o jejich zahrádku pečlivě stará.


Dojíždíme ze Strážnice suchou nohou, což se již nedá říci o Jurinovi, který s Raďošem mokne, pár kiláků před Hatí. Je zde Šedý Vlk s Kamčou, které ale dnešní věčer všichni říkají Renátko, což nevím proč? Taky v česku žijící Izraelský američan Sam spolu se svou rodinou a Dan Goodspeed s Vlčicí.

     Tomáš s Reňou nás vítají a jakmile vidíme všechna ta zvěřinová jídla, ihned dáváme něco k zakousnutí. Plánujeme s Generálem, že pojedeme jídelníček odshora až dolů, ale znáte to. Hlad má velké oči a tak po gulášku a jednom Obrazekkousku, jsme na prasknutí. Odvážíme motorky do garáže k Tomášovi, kde nás trochu zaráží koberec. Parkujeme tedy na koberci a říkáme že budeme jako správní bikeři spát u nich na zemi. O tom, ale Reňa nechce slyšet ani slovo. Máme všichni připraveno královské ubytování.


Cimbálovka z Radhošťa hraje jak má a nevadí ani přicházející déšť. Lidé se skvěle baví a jídla z kuchyně pomalu mizí. Renča se od rána s holkama nezastavila a Tomáš toho má taky už docela dost. Sedíme pod velkým stanem a povídáme. Přijíždí za námi Ginter na kole, v tesilkách a motrkářskou přilbou na hlavě. Je tady poblíž na narozeninách a tak jen na chvíli. Večer příjemně ubíhá a před půlnocí se loučíme a přesouváme se k Tomášovi a Reni na dům. Sam s dcerkou odjíždějí na čtyřkolkách nočním lesem, přes kaluže a bláta domů. Malá je teda malý rozený bahňák. V pergole ještě chvíli užíváme nostalgického kuropění deště.

    Akce se myslivcům povedla a my jsme velmi spokojeni. Jídla byla dobrá a ta dietka začne asi až od zítřka... Tak trochu chápeme i herce Krejčíka, který ve filmu obhajoval „...Já vás varoval pánové, já vám to říkal že všechno sežeru a na co příjdu, to sežeru...“


Voláme si ještě s přáteli ve Strážnici, neb po celý večer myslíme na Radka, který měl neštěstí a leží s vážným zraněním i se spolujezdkyní v nemocnici. Jsme přece jen na těch motocyklech velmi zranitelní. Jsme s kamarády s HOGu i s Radkem v jednom duchu a skutečně se modlíme za uzdravení i za průběh zítřejší operace, kterou má Radek zítra podstoupit. V duchu soucítíme s Libuškou a posíláme naše povzbuzení. Držíme palce a věříme, že to bude dobré.


Nedělní ráno nás vítá Obrazekslunečné. Volá Béďa a prosí, zda bychom nepovozili děti v táboře na Mariaskále. Dětem se tahle služba neodmítá a tak přislibujeme. Renča nám chystá královskou snídani a Tomáš dováží čerstvé, křupavé kaiserky. Jsou to skvělí hostitelé. Generál se také nabízí ku pomoci. Startuje Wilíka v garáží, což rozduní celý dům, přičemž Petr řve na celý dům „Budíííčééék“!!!“ No šak znáte jeho nápady. V Strážnici takhle vzbudil celý kemp. :-)


Nějak se nám nechce, je nám dobře spolu a tak ještě kávičku v pergole. Přemlouváme Toma s Reňou, ať se kousek s námi svezou. Vyrážíme na Bravantice, kde již pomalu finišuje motobar a přes Bílovec dál na Odry, Jakubčovice a Mariaskálu. Zde nás již čekají Jirka „Kameník“ Seibert, Báchor a Béďa. Kameník nám představuje novou krásku, nádhernou, červenou stotřiceti koňovou Vyctory 1700. ObrazekJe to mašina spíše jen na ježdění s kreditkou a po okolí kolem komína, ale je krásná. Dáváme zelňačku a bukujeme ubytování na Santa Claus Party. Přesouváme se do letního tábora, kde ještě máme milou povinnost, svézt děti, což se nelíbí místním chatařům, ale co už se dá dělat. Děcka spokojené a my taky. Příjemně unaveni, ještě chvíli povídáme s vedením tábora a užíváme pomalu sklánějícího se léta, přecházejího pomalu k barvám podzimu. ObrazekVždyť slunce již sedá níže a níže a tma je také dříve a dříve. No co už, je třeba ještě honem využít poslední krásné dny.


Byla to krásná akce a příjemný víkend s kamarády.

Velký dík Tomášovi a Renči za veškerou práci, pozvání na akci, dobrá jídla a hlavně za vaši starostlivou  hostitelskou péči o nás.  Postarali jste se o nás opravdu královsky. Moc, moc díky.

A také díky Vám všem za skvělou pohodu víkendu nejen na  "Kersku".  Ahoj, zase někde na cestách.

Jurek


pár fotek níže a zbytek zde: http://fotoscrc.rajce.idnes.cz/2009_Zahradkari_Kersku/


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA